Rękami Stworzone by Iwona Tamborska - unikatowa biżuteria artystyczna z duszą w Cottonarze

naszyjnik
Nocny Irys - naszyjnik
Poszerzając  ofertę galerii o biżuterię preferujemy prace niepowtarzalne i unikatowe. Takie właśnie tworzy Iwona Tamborska, artystka niezwykle utalentowana i mająca w swoim dorobku wiele sukcesów. Miło jest nam ją powitać w Cotonarze pod autorską nazwą  "Rękami Stworzone".

rękami stworzone

"Rękami Stworzone" to biżuteria jedyna w swoim rodzaju, wykonana od początku do końca ręcznie w unikalnym stylu z wykorzystaniem wspaniałej i rzadkiej techniki. Tu ogień i szlachetny metal wspomagają proces twórczy oddając piękno kształtów i doskonały rysunek natury. Nie są to tylko ozdoby, oprócz walorów dekoracyjnych niosą za sobą ogromny ładunek inspiracji, emocji lub osobistą opowieść. Często jest to biżuteria wywodząca się z głębi serca artystki lub też robiona specjalnie na indywidualne zamówienie, ale każda z nich to dzieło sztuki, choć nierzadko w miniaturowej formie. 

broszka
Modliszka z opalem

Jak pisze sama o swojej twórczości: "...wszystko, co tworzę, powstaje najpierw jako koncept w mojej głowie, a potem jest wytwarzane przez moje ręce. Praca sprawia mi przyjemność, która jest wyczuwalna w moich wyrobach. One odzwierciedlają mnie: są twórcze, pomysłowe, pełne skrajności, surowe choć dokładne, czasami kobiece i naturalne, a czasami męskie lecz z prymitywnym urokiem. Ale łączy je jedno: nie są po prostu biżuterią. Zawsze mają sens powstania.​.."

Iwona Tamborska

Znakiem rozpoznawczym jest zainteresowanie autorki naukami przyrodniczymi, które fantastycznie łączy z wykonywaniem biżuterii.

biżuteria
Srebrne motyle - komplet
W jej pracach pojawiają się rośliny, ptaki, owady  i to często te mniej popularne, których piękno i bogactwo kształtów  w szczególnie twórczy sposób odkrywa przed nami  w swojej autorskiej biżuterii. 
Spotykamy tu wiele gatunków o wspaniałych formach, które przełamują wyobrażenia o tym jak powinien wyglądać wyrób jubilerski. Należy przy tym wspomnieć, że owady pochodzą z prywatnych hodowli i zbiorów, traktowane są z szacunkiem  a żaden z nich nie ucierpiał w procesie twórczym, gdyż wykorzystywane są tylko po ich naturalnej śmierci.

biżuteria autorska
Pięciorogi chrabąszcz nosorożcowy z labradorytem- naszyjnik
Podejście ekologiczne jest dla artystki bardzo ważne co nam się bardzo w Cottonarze podoba. Nie pracuje na gatunkach chronionych, używa srebra pochodzącego z recyklingu klisz fotograficznych i promuje ekologię poprzez swoje wyroby i styl życia.

Opowieść - biżuteryjny tryptyk 
Jej wyroby są rozpoznawalne nie tylko na polskim rynku, ale również w innych krajach. Artystka może pochwalić się już sporym dorobkiem, wygraymi konkursami jubilerskimi  i wieloma publikacjami w mediach. Wśród jej prac każdy może znaleźć coś dla siebie począwszy od bransoletek, poprzez zawieszki, naszyjniki, pierścienie, kolczyki, do broszek i niezwykle ciekawych przedmiotów użytkowych. Są w dorobku artystki również prace projektowane specjalnie dla mężczyzn, prace inspirowane nauką  a także ekskluzywna biżuteria ślubna. Możliwe, że niektóre z nich pojawią sie niedługo w Cottonarze.

Serotonina - hormon szczęścia


 
Spinki do mankietów z jelonkami 
Kostka do gitary - Ślad Jarocina
Sen nocy letniej - srebrny naszyjnik

Nagrody i wystawy
VII 2015 - Nadanie tytułu szlacheckiego przez Księcia Enklawy w uznaniu za wykonanie pieczęci Królestwa
VI 2015 - Przyjęcie do Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych
II 2015 - zdobycie międzynarodowego certyfikatu instruktora jubilerskiej techniki glinek metali Art Clay Silver, patronat Aida Chemicals Japan
I 2015 - Umieszczenie sylwetki i twórczości we Współczesnym Słowniku Złotników Polskich
XI 2014 - nagrodzenie przez Prezydenta Krakowa "Stypendium Twórczym Miasta Krakowa"
IX 2014 - Wygrana w ogólnopolskim konkursie na projekt biżuterii kreatywnej "Biżuteria MODEUS 2014"
III 2014 - Samodzielna wystawa specjalna biżuterii "Srebro-Organicznie" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas największej giełdy Biżuterii i Minerałów w Polsce
III 2014 - Wygrana w konkursie jubilerskim pt. "Oscars" magazynu Art Jewellery Magazine
II 2014 - Zdobycie "Viewer's Choice Award" w międzynarodowym konkursie jubilerskim magazynu Metal Clay Today oraz publikacja pracy w magazynie
VIII 2013 - Nagrodzenie znakiem jakości „Polskie Rękodzieło/Polish Handmade - znak dobrego rękodzieła” i przyjęcie do grupy twórców PR/PH
III 2013 - Wystąpienie na konferencji "Sukces na Wysokim Obcasie" V Konferencja z cyklu Kobiety w nauce i biznesie; Kraków


W  naszej galerii aktualnie znajdują się  poniżej przedstawione  prace Iwony Tamborskiej, które możecie obejrzeć i zakupić dla siebie lub jako wspaniały prezent dla bliskiej osoby, która z pewnością doceni piękno tej biżuterii, jej oryginalność i kunszt wykonania. 
Każdy przedmiot pakowany jest w firmowe srebrno - grafitowe pudełeczko, wyłożone białymi piórami i srebrnym materiałem dodatkowo ochraniającym wyrób w transporcie. Paczuszka związana jest lnianym sznurkiem i opieczętowana pieczęcią z laki z  logo "Rękami Stworzone". Na wszystkie wyroby autorka udziela 2 lata gwarancji.
Możliwe są również zamówienia indywidualne - zapraszamy do kontaktu.

Zimorodek srebrna zawieszka z ametystem

Zimorodek (orientalny karłowaty)Malutki, grubiutki ptaszek z brzuszkiem z ametystu. Dziób jest pozłacany.
Wymiary: ok. 2,5 cm x 2,8 cm, wys. Ok. 1,8 cm

Bojownik srebrna zawieszka z niebieskim labradorytem

Mała srebrna zawieszka z labradorytem w roli ciała rybki. Kryształek Swarovskiego to kropelka wody wyrzucona przez płetwę.


Sikorka - srebrna zawieszka

Ręcznie wykonana, malutka zawieszka ze srebra. Ma jedynie ok 2,2x2,5 cm.  Pochodzi z nietypowej serii  małych ptaków- zawieszek. W całej serii są: sikorka, gil, wróbel, jaskółka, koliber, mechaniczny ptak, kowalik, drozd i sowa płomykówka.

Konik morski- srebrna zawieszka z perłą

Ręcznie wykonany srebrny konik morski ozdobiony cyrkoniami i szafirem syntetycznym oraz naturalną perłą.
Wwymiary: ok 2 cm x 4 cm + perła ok 0,8 cm średnicy

Aby przejść do galerii, zobaczyć więcej zdjęć, sprawdzić aktualne ceny prac - kliknij TUTAJ

źródła:
galeria Cottonara, "Rękami Stworzone"Komentarze

  1. naprawdę super. fajnie że polscy projektanci robią takie rzeczy !

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie można oczu oderwać. Nic tylko się zachwycać. Widać, że projektantka kocha naturę. Ppozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.