W co ubrać rower na wiosnę ?Miłośnicy jazdy na rowerze mogą odnaleźć dla siebie wiele porad dotyczących ubioru. Jak się ubrać na wycieczkę rowerową, jak na wyścigi a jak ubierać się zimą a jak wiosną. Wiele artykułów traktuje o wyższości odzieży termoaktywnej nad bawełnianą lub z wełny merynosów lub odwrotnie. Producenci butów, czapeczek, okularów, koszulek, skarpet oraz różnych bajerów dedykowanych rowerzystom prześcigają się w pomysłach jak uatrakcyjnić nasz wygląd.


A co z ... rowerem, który jest istotą i sednem tej zabawy ?

galanteria skórzana


skóra

rower róż


Jak "ubrać" rower? Jak nadać mu niepowtarzalny klasyczny styl? Jakiego materiału użyć by był wytrzymały i z biegiem czasu nabierał walorów? Jaki materiał może zapewnić wygodę użytkowania?

bespoke design

galanteriaJak nadać mu indywidualny charakter?

Może odpowiedzią na na te i podobne pytania jest przykład rzemiosła rowerowego Bartosza Grabowicza .W swojej pracowni GB-LEATHER opiera się na pięknie i szlachetności naturalnych skór roślinnie garbowanych i ręcznej robocie. Rzemiosło rowerowe w tym wydaniu to jakość nieosiągalna przez produkty seryjne oparte na sztucznych materiałach.

zestaw rowerowy
Tu wszystko odbywa się ręcznie z poszanowaniem naturalnego materiału, reżimu technologii wykonania oraz własnych idei autora prac nadającemu efekt końcowy zgodny z autorskim poczuciem estetyki i stylu a jednocześnie oddając indywidualny charakter wyrobu wykonanego np. na konkretne zamówienie.Początek pracy to oczywiście poparty dużym doświadczeniem wybór odpowiedniego obszaru surowej skóry a następnie cały proces technologiczny prowadzący do jej wykończenia i przemiany w gotowy wyrób. Wszystkie etapy z użyciem farb, olejów, balsamów, szlifowania, malowania krawędzi oraz szycia wykonywane są w tradycyjny, ręczny sposób.


Nie bez znaczenia jest szacunek dla piękna i właściwości naturalnego materiału jakim jest skóra.Naturalne cechy skóry takie jak ciepło czy zapach sprawiają, że przy bezpośrednim kontakcie czujemy przyjemność. Komfort użytkowania wyrobów skórzanych i szlachetność starzenia podkreśla ich walory użytkowania.

Oczywiście skóra garbowana roślinie jest bardziej podatna na zarysowania i posiadać może drobne niedoskonałości, ale nie jest to wada, wręcz przeciwnie w tym tkwi jej urok i charakter podkreślający naturalność pochodzenia.miętowy


Oglądając przedmioty wykonane przez Bartosza odnajdujemy w nich niezwykłe ascetyczną prostotę formy, wprost architektoniczne podejście do tematu ale zarazem podsycone romantyzmem.

Widać tu także fascynację starą francuską szkołą z Hermès'em na czele. Nie bez przyczyny artysta używa zestawów narzędzi Vergez Blanchard, które używane w wielu znanych pracowniach w tym także w Hermès Paris. Wysoka jakość dotyczy również używanych okuć, nici (Fil au Chinois), zamków (RiRi), czy też szwajcarskich zawieszek Amiiet.

hermes 
skóra kolory


Oferta GB-Leather obejmuje także wyroby takie jak: paski, etui na okulary, telefony, klucze, torby, torebki oraz inną galanterię skórzaną na indywidualne zamówienie.

smartfon akcesoria


skórzane

gb-leather
gb-leatherJak wam się podobają powyższe prace?

Może warto pomyśleć o stylowym ubraniu roweru na wiosnę ?

źródło:  http://www.gb-leather.com/
https://www.facebook.com/GB.Leather

Komentarze