Agata Życzkowska w Cottonarze czyli co w Jej duszy gra

Parę dni temu rozpoczęliśmy obiecującą współpracę z niezwykle sympatyczną osobą.
Pejzaże - kwiaty - abstrakcja. To domena Agaty Życzkowskiej - artystki
przenoszącej nas malarstwem arylowym w swój subtelny i kolorowy świat.


Świat romantyczny, osobisty, przepiękny, pełen przyrody, wypełniony ciepłem, słońcem i poezją.
Jej niezwykle kobiece spojrzenie dodaje, za pomocą farb i pędzli, do bukietu czy pejzażu coś ulotnego, coś co sprawia, że możemy przywołać wspomnienia zapachu kwiatów, ciepła rozgrzanego kamienia w śródziemnomorskim miasteczku, dźwięki cykad czy odczucie wilgoci osiadającej na twarzy mgły przy przechadzce po łąkach. W tym siła tego malarstwa.


A tak pisze o sobie sama autorka:
Malowanie od zawsze było moją pasją, a od niedawna sposobem artystycznej realizacji. Płótno, pędzle i farby zajęły miejsce muzyki i gry na fortepianie, której uczyłam się od młodości. Teraz wsłuchuję się w to, co mi w duszy gra.
Inspiracji szukam w motywach roślinnych i pejzażu. Pasjonują mnie barwy oraz ich wzajemne harmonijne oddziaływanie. Malowanie sprawia mi radość, którą teraz mogę się dzielić z innymi.
W pracy najczęściej używam farb akrylowych. Stosuję bardzo dobre podobrazia płócienne, bawełniane. Każdy z obrazów jest werniksowany, tzn. pokryty specjalnym lakierem, który zabezpiecza pracę i uwydatnia barwy. Zwykle zamalowuję również boki kolorem tła, co pozwala na ekspozycję bez użycia ramy.
profil

/Agata Życzkowska/


A oto trzy prace dostępne w galerii. Wszystkie sygnowane przez autorkę, zawerniksowane, z zamalowanym bokami (gotowe do powieszenia bez dodatkowej oprawy). Stanowić mogą świetny pomysł na dodanie kolorytu i ciepła do waszych wnętrz lub jako prezent dla bliskiej osoby.

Pejzaż.Rzeka

pejzaż
"Pejzaż. Rzeka" - Agata Życzkowska
70x50, akryl


malarstwo
"Pejzaż. Październik" Agata Życzkowska
70x60 cm, akryl

Kwiaty. Róże

Agata Życzkowska Zielona Góra
"Kwiaty. Róże" Agata Życzkowska
50x61 cm, akryl

Prawdopodobnie niektórzy z Was mieli możliwość oglądania prac artystki na żywo i np. uczestnictwa w jej grudniowej wystawie w Zielonej Górze, gdzie ekspozycja 17 prac towarzyszyła promocji książki Janusz Życzkowskiego pt "Opowieść pierwsza".
Może ktoś z Was wybiera się 11 stycznia na finał WOŚP w Cigacicach, gdzie w programie imprezy przewidziana jest kolejna wystawa malarstwa Agaty?
Jeżeli nie macie takiej możliwości, a chcielibyście zapoznać się z jej twórczością to serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie można podziwiać, jak również zakupić w atrakcyjnych cenach prace artystki. (TUTAJ)
Napiszcie jak wam się podobają obrazy i czy w waszych duszach także grają podobne nuty.

Komentarze

  1. wow ale piekne ! I te kolory.. coś cudownego

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne obrazy, robią niesamowite wrażenie. Pani Agata to bardzo zdolna artystka. Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Naszej artystce pięknie w duszy gra. Na dzisiejszą zimę i śnieg, który otulił wszystko wokół, jej barwy, które zastosowała w swoich pracach daję masę energii. Od dzieciństwa takie barwy natury i ona sama, są moimi ulubionymi . Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.