World Bodypainting Festival 2015

źródło

Pomiedzy 2 a 5 lipca w miejscowości Poertschach w Austri odbył się n ajwiększy na świecie festiwal malowania ciała.
Tegoroczna edycja World Bodypainting Festival przyniosła kolejny sukces jego organizatorom a jednocześnie była okazją niesamowitej zabawy dla uczestników festiwalu.

World Bodypainting Festival
źródło

W tym roku imprezę odwiedziło tysiące osób, które nie tylko podziwiały kolorowe ciała, ale i również spektakle muzyczne, występy artystyczne oraz pokazy mody.
muzyka
źródło


Bodypainting (ang. body – ciało, painting – malowanie, czyli malowanie ciała) jest to sztuka malowania na ciele farbami, przez niektórych uważana za jedną z najstarszych form sztuki. W przeciwieństwie do tatuaży, malunek jest tymczasowy.

plemiona
źródło
Bodypainting był praktykowany już dziesiątki tysięcy lat temu wśród starożytnych plemion na całym świecie. Tradycyjne plemiona używając sztuki malowania ciała chcą ukazać związek pomiędzy historią, duchowością oraz ciałem. Ceremonie są obchodzone we wszystkich kulturach by uczcić narodziny, śmierć,wkroczenie w okres dojrzewania, śluby oraz dojrzewanie. Okrywając ciało symbolami i obrazami zwiększano skuteczność rytuałów ubierając skórę w myśli i emocje. Malowanie na ciele jest procesem przekształcenia i powiększenia duszy.
źródło

źródłoPoczątek współczesnego bodypainting przypada na lata 60. Artyści eksperymentowali z malowaniem ciał i przekształcając żywe postacie w płótna. Modele byli malowani farbą, następnie ich ciała odbijano na płótnie, lub innym podłożu. 

malowanei ciała kobieta niebieski obraz
źródło

Przykładem może być francuski artysta Yves Klein i jego seria obrazów "Anthropometries".
twarz
źródło
Najbardziej popularne techniki bodypaintingu to: henna, marker, pędzel i gąbka, aerograf, efekty specjalne, UV bodypainting.

fun zabawa farby
źródło
Jak widać uczestnicy festiwalu mieli niezłą frajdę z zabawy farbami . 


źródła:
http://www.bodypainting-festival.com/en/home.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bodypainting


Komentarze

  1. niezwykłe prace :) chciałabym kiedyś udać się osobiscie na takie wydarzenie aby podziwiać te arcydzieła na ludzkim ciele z bliska :)
    http://paulisiowe-love.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne. Pozwala zupełnie na nowo spojrzeć na ludzkie ciało.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.