Kamila Ossowska w Cottonarze

Jest nam niezmiernie miło powitać w Cottonarze wspaniałą artystkę Kamilę Ossowską.
Kamila Ossowska - Urodzona w 1990r. w Chojnicach. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2013 r. Naukę malarstwa i rysunku kontynuowała w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego.
#akt

Sposobem wypowiedzi w jej twórczości jest głównie rysunek. Zazwyczaj porusza się w technice ołówka oraz węgla, a także technikach mieszanych. Twórczość oscyluje wokół postaci ludzkiej, wyszczególniając postać kobiecą.

akt kobiecy
"Epifania", rysunek 100x70 cm, Kamila Ossowska

Prace emanujące kobiecą zmysłowością, zabarwione sporą dawką erotyzmu, nacechowane są emocjami. To kontrowersyjne podejście to świadoma prowokacja wymierzona przeciw sztucznej ideologii życia. Jej prace to inspiracja przede wszystkim egzystencjalną samotnością, obsesjami, duchowym dyskomfortem - w połączeniu z obsesyjną tematyką erotyki powstają fascynujące, nigdy obojętne dzieła. Budowanie obrazu za pomocą światła oraz wrażliwe traktowanie sytuacji tworzy swoisty charakter i spaja jej dorobek stylistycznie. Stosowanie dużych formatów pozwala na zachowanie rozmachu i ekspresyjności oraz mobilizację intelektu, emocji, świadomości. Artystka poprzez interpretację ciała dotyka złożonej kobiecej psychiki oraz jej intymnego świata wewnętrznego. Poprzez egzaltację piękna nagości, kobiece ciało jawi się jako coś niemal metafizycznego.

woman
"Nostalgia", rysunek 100x95, Kamila Ossowska


esencja
"Esencja", rysunek 100x70cm, Kamila Ossowska


Kobieta, piękno, emocje,  zagadka, wrażliwość, erotyzm to elementy, które połączone spójną i charakterystyczną techniką rysunku oddają pasję artystki.

elena
"Elena", rysunek 50x70 cm, Kamila Ossowska

Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu wystawach i konkursach plastycznych i projektowych, Dorobek artystyczny prezentowała na XIV edycji konkursu "Off Fashion", "Radom Fashion Show 2013", radomskiej Galerii Pentagon Wydziału Sztuki oraz zbiorowych wystawach łódzkiej ASP. Artystka zajmuję się także projektowaniem mody.


kobieta, buty, akt
"Przebłysk", rysunek 87x70 cm, Kamila Ossowska

Powyższe prace możecie zakupić w galerii Cottonara w świetnych cenach. Zapraszamy.
Wszystkie rysunki wykonane są na papierze o wysokiej gramaturze  w technice: węgiel/ołówek. Każda praca to pojedynczy oryginał sygnowany przez artystkę i zabezpieczony werniksem.
Autentyczności potwierdzona certyfikatem. Wysyłka w sztywnej papierowej tubie zabezpieczającej przesyłkę.
Kliknij TUTAJ aby przejść do galerii i zaznajomić się ze szczegółami oferty.Komentarze