Maria Drozdova w Cottonarze

Przybywa nam ostatnio prac i artystów, w tym także międzynarodowych.
Dziś powitanie i kilka słów o Marii Drozdovej, która dołączyła do nas wraz ze swoimi pracami.Mariia Petrovna Drozdova  pochodzi  z Ukrainy. Mimo młodego wieku artystka jest bardzo doświadczona i posiada bogaty dorobek artystyczny.

naked woman
"Naga na srebrnym tle" - akt - Maria Drozdova


Jej prace są różnorodne, często trudne w odbiorze niemniej jednak jest w nich coś wspólnego - wzbudzają emocje, a to jest najlepsze w sztuce. Maria w swoich pracach jest artystką bardzo autentyczną, nie przymilającą się odbiorcy, bezpośrednio oddziaływuje formą i treścią przez co zmusza  do myślenia. Często wprowadza uczucie niepokoju balansujące między odbiorcą a oglądaną pracą.

Maria Drozdowa posiada  gruntowne przygotowanie zawodowe. W latach  2003-2007 uczyła się  w Charkowskim Art College  sztuki dekoracyjnej i malarstwa - ukończony z wyróżnieniem. 2007 - 2013 studiowała na  Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie wydział - sztuki /malarstwa monumentalnego w specjalności  artysta monumentalnego malarstwa, nauczyciel i specjalista. Ukończony  z wyróżnieniem. W latach   2009-2011 studiowała jako wolny słuchacz na kursach malarstwa, rysunku i kompozycji w studio Witalij Lenchin . 2015  Program Stypendialny GAUDE POLONIA ,  kurator  profesor Janusz Bałdyga,  rezydentura na Uniwersytecie Sztuki w Poznaniu.

Artystka uczestniczyła dotychczas w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu krajach.
W naszej galerii zamieściła na sprzedaż kilka swoich prac, które przedstawiamy poniżej.


cottonara
"Wieczorny krajobraz" - Maria Drozdova
obraz olejny na płótnie, 60x80 cm

Anioł
"Archanioł Michał" - Maria Drozdova
witraż, 65x60 cm

Lew
"Lew" - Maria Drozdova
witraż, 55x52 cm

kobiety i jelenie
"Kobiety i jelenie" -  Maria Drozdova
technika mieszana, 196 x 196 cm

akt
"Złota kobieta i czarna woda" - Maria Drozdova
obraz olejny na płótnie, 100x150 cm


Zapraszamy do galerii i zakupu prac Marii Drozdovej.


Komentarze