Robert Longo: The Destroyer Cycle - piekący portret naszych czasow

Robert Longo - amerykański malarz i rzeźbiarz urodził się w Nowym Jorku na Brooklynie w 1953. Od najmłodszych lat był zafascynowany świata mediów: telewizji, filmów, komiksów i czasopism.

Robert Longo, Untitled (Teletubbies) (2016)
W swojej najnowszej wystawie " The Destroyer Cycle" w Metro Pictures, Robert Longo pokazuje wydarzenia na świecie przez pryzmat amerykańskich mediów na dwunastu dużych rysunków węglem. Te prace pokazują władzę, protest, rozpacz, bezradności i agresję, które razem tworzą piekący portret naszych czasów.

Robert Longo, Untitled (Raft at Sea) (2016-17)
obraz przedstawiający  małą łódź ratunkową z uchodźcami  na wodach otwartych, obraz narysowany na bazie  okładki publikacji Lekarzy Bez Granic,   przedstawione w zmienionej  perspektywie.


Robert Longo, Untitled (Riot Cops) (2016)

Robert Longo, Untitled (Destroyed Head of Lamassu, Nineveh) (2016)Robert Longo, Untitled (Prisoners, Kandahar Airport) (2016),kompozycja  przedstawiająca kilka graczy z St. Louis Rams w pozie  „ręce do góry, nie strzelaj”  - obraz narysowany węglem powstały wyniku śmierci młodego Michaela Browna z rąk policjanta w rejonie Ferguson  Missouri  -  imponujące  przypomnienie  policyjnej przemocy  na czarnych obywateli Stanów Zjednoczonych.
Metro Pictures Robert Longo 1

Metro Pictures Robert Longo 2

Metro Pictures Robert Longo 3


źródła
http://www.metropictures.com/exhibitions/robert-longo18/selected-works?view=slider#13
http://artobserved.com/2017/05/new-york-robert-longo-the-destroyer-cycle-at-metro-pictures-through-june-17th-2017/
https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Longo

Komentarze