Femme au Béret et à la Robe Quadrillée autorstwa Pablo Picasso wkrótce na aukcji z oczekiwaniem na rekord

Rzadko widziane arcydzieło Picassa pojawiło się w Londynie przed sprzedażą aukcyjną, po której oczekuje się, że przyniesie ponad 50 milionów dolarów. 

Picasso's "Femme au beret et a la robe quadrillee (Marie-Therese Walter)


Artysta namalował portret swojej kochanki Marie-Thérèse Walter w 1937 roku, zachowując ją do śmierci w 1973 roku, kiedy został kupiony przez obecnego sprzedawcę.

oil on canvas
55 by 46cm.
21 5/8 by 18 1/8 in.
Painted on 4th December 1937.
Portret Femme au Béret et à la Robe Quadrillée (1937) był dwukrotnie publicznie prezentowany. Jest wystawiany w Sotheby's na New Bond Street do dnia aukcji,która odbędzie się 28 lutego.
Dbając o azjatyckich kolekcjonerów Sotheby's pokazał najpierw prace w Hongkongu (30 stycznia - 2 lutego), następnie w Taipei (6-7 lutego), jest to wyraźny znak znaczenia kupujących z Azji .
Do ubiegłego roku londyńskie aukcje impresjonistów i sztuki współczesnej odbywały się pod koniec stycznia lub na początku lutego, ale zostały przeniesione miesiąc później, po części aby uniknąć konfliktu z chińskim Nowym Rokiem

Helena Newman, przewodnicząca Sotheby's Europe, powiedziała, że ​​portret, malowany zaledwie kilka miesięcy po swoim antywojennym arcydziele Guernica, był "definiującym portretem z przełomowego roku w twórczości najbardziej uznanego na całym świecie artysty".

Powiedziała, że ​​spodziewa się zainteresowania nią od około 100 "poważnych, aktywnych kolekcjonerów", którzy mogą podnieść ceny znacznie powyżej szacunków.

Obraz ten będzie sprzedawany na aukcji impresjonistów i sztuki współczesnej wraz z innymi pracami Picassa, w tym obrazem Matadora o wartości 18 milionów funtów i portretem jego żony Jacqueline, która ma otrzymać 7 milionów funtów. Pozostałe dzieła to prace np . Chagalla , Derain i Van Gogha.

Znalezione obrazy dla zapytania LE MATADOR picasso 1881 - 1973
Pablo Picasso - Le Matador (1881 - 1973)
Znalezione obrazy dla zapytania LE VILLAGE BLEU
Marc Chagall
1887 - 1985

LE VILLAGE BLEU
Podobny obraz


André Derain
1880 - 1954

BATEAUX À COLLIOURE
Znalezione obrazy dla zapytania Vincent van Gogh VIEW FROM THE WINDOW OF VINCENT'S STUDIO IN WINTER
Vincent van Gogh
VIEW FROM THE WINDOW OF VINCENT'S STUDIO IN WINTER


źródła:
https://www.theartnewspaper.com/news/sotheby-s-snags-a-gbp36-5m-picasso-for-february-auction-in-london
https://www.standard.co.uk/go/london/arts/picassos-portrait-of-lover-marieth-r-se-walter-is-expected-to-fetch-over-35m-at-auction-a3773116.html?utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#link_time=1519297661
http://www.sothebys.com/en/auctions/ecatalogue/2018/impressionist-modern-art-evening-sale-l18002/lot.7.html

Komentarze