Wystawa malarstwa Danuty Bruyere i Kuby Janysta w Katowicach

Z cyklu ciekawe  wystawy ...
Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa  Danuty Bruyere i Kuby Janysta, który odbędzie się  28 maja 2015 o godzinie 19:00 w Domu Miasta Saint-Etienne w Katowicach (adres: ul. Różyckiego 14c, Katowice)Danuta Bruyere
- członek AKADEMII SZTUKI NAUKI I LITERATURY francuskiej, której odznaczeniem uhonorowana została dwukrotnie w 2010 r. i 2013 r. za całokształt działalności artystycznej. Od 2008 r. tworzy obrazy w autorskiej technice akryl na winylu, która jest zarejestrowana i chroniona przez Instytut I.N.P.I we Francji.
Mieszka i pracuje w Rochetaille we Francji, gdzie oprócz malarstwa zajmuje się prowadzeniem galerii sztuki oraz kursów malarskich dla dorosłych i dzieci.
Od 2001 jest radną Rochetaille, odpowiedzialną za działalność i organizacje kulturalne.
Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i grupowych w regionie Rhone-Alpes, na południu Francji, Nimes, Carcassone, Chatel-Guyon oraz w Polsce, w Katowicach. Na wielu z tych wystaw wyróżniona w formie nagród, dyplomów i medali.
Jej prace znajdują się w kolekcjach w Niemczech, Polsce, Anglii, USA, Włoszech i Francji.

Kuba Janyst - urodzony w 1978 r. Studia w latach 1999 - 2005 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, oraz w roku 2003 w College of Art and Architecture, University of Tennessee. Członek interdyscyplinarnej grupy Młodzi Sztuką, organizator wystaw oraz malarskich plenerów w Górach Świętokrzyskich. Zajmuje się głównie malarstwem w technice olejnej i akrylowej a także rysunkiem. Uczestnik wielu wystaw w kraju oraz kilku wystaw zbiorowych za granicą, we Francji, Niemczech, Włoszech i USA.


Wystawa prezentuje obu artystów i dwa różne podejścia do malarstwa abstrakcyjnego.

Wystawa będzie dostępna przez dwa tygodnie, tj. do 10 czerwca.
źródło:
http://maison-saint-etienne.com/index.php?page=news;176

Komentarze