Dusza brzozy

W galerii Cottonara pojawiła się nowa praca.
W marcu pisaliśmy o pojawieniu się nowych artystów w galerii, miedzy innymi o "ARTRENOVA"
Stanisława Czarneckiego.
Parę dni temu doczekaliśmy się pierwszej pracy na sprzedaż. Jest to rzeźba pt. "Dusza brzozy".


"Dusza brzozy" - Artrenova

Z opisu załączonego do pracy:
Delikatna rzeźba wydobyta z kawałka brzozy wysokości ok 20cm, podkreślająca naturalny rysunek słojów. Kształt rzeźby został wyżłobiony dłutami wzdłuż sęku. Część przednia została wyszlifowana natomiast tylna została pozostawiona w naturalnym kształcie. Całość pokryta jest wrzącym pokostem lnianym na który nałożono 35 warstw najwyższej jakości politury szelakowej za pomocą wacików dzięki czemu nie ma smug na powierzchni. Politury wykonuje sam z wyselekcjonowanych składników w celu uzyskania ciemno bursztynowego koloru, dzięki temu powierzchnia brzozowej rzeźby ma ciepły lekko pomarańczowy kolor.
Powierzchnia została wypolerowana delikatną watą stalową oraz bawełnianymi pakułami dla jak najlepszej powierzchni!

Poprzez swoją formę i materiał z którego została wykonana odnosi nas wprost do natury i oddziałuje na zmysły. Sposób wykończenia faktury drewna podkreśla jego naturalne piękno. Kunszt wykonania w tradycyjnymi metodami, włożona praca z troską o naturalny detal podnosi wartość tej pracy.
Naszym zdaniem rzeźba stanowić może wspaniałą dekorację domu. Uniwersalna w kształcie wspierać może różnorodne aranżacje a jej unikatowość na pewno nie pozostanie niezauważona. Polecamy ją szczególnie jako ciepły i łagodzący element dekoracji wnętrz kontrastujący z chłodem technicznych i surowych materiałów np. w stylizacjach minimalistycznych czy w loftach.  Wspaniale wspierać może także proste i eleganckie wnętrza w stylu ekologicznym czy też poprzez związek z naturą  oszczędne w formach i kolorach wnętrza zen.

Chętnych do zakupu pracy zapraszamy do  galerii.

Komentarze

  1. Brzoza to piękny materiał do obróbki, rzeźbiarz mógł mieć wizje. Ja osobiście na Boże Narodzenie właśnie z takich 20 cm. kawałków ( podebrałam je z kominkowe drewna) zrobiłam Aniołki, Pozdrawiam Cię serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.