Wystawa: Marilyn & Marlena / ikony kobiecości w obiektywie Miltona H. Greene’a

Wybieram  się na weekend do Wrocławia i po  poszukiwaniu ciekawych wystaw, które warto zobaczyć przytoczę poniżej jedną z nich .
W terminie od 01.07.2016 do 10.08.2016 w Hala Stulecia we Wrocławiu odbywa się wystawa: Marilyn & Marlena /  ikony kobiecości  w obiektywie Miltona H. Greene’a


ikona
Marlena Dietriech

Marilyn Monroe & Marlena Dietrich są bohaterkami tegorocznej wystawy zdjęć z kolekcji autorstwa Miltona H. Greene’a w Hali Stulecia. Od 1 lipca do 10 sierpnia, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Sali Cesarskiej Hali Stulecia, będzie można obejrzeć 140 mistrzowskich fotografii. Wystawa obejmuje również zdjęcia z tak zwanej „czarnej serii” i jest trzecią czasową ekspozycją przedstawiającą wybór z liczącej ponad 3200 eksponatów, kolekcji.

Milton H. Greene (wł. Greengold, 1922-1985) – amerykański fotograf świata mody i filmu, współpracujący m.in. z pismami „Look”, „Harper’s Bazaar” i „Vogue”. Urodzony w Nowym Jorku w żydowskiej rodzinie Greene fotografował już jako nastolatek, dla swojej pasji zrezygnował ze studiów i jeszcze przed ukończeniem trzydziestki zyskał światową sławę. Portretował największe gwiazdy lat 50. i 60.: Franka Sinatrę, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Marlenę Dietrich i Marlona Brando, a w latach 1949-1957 blisko związał się – zawodowo i prywatnie – z Marylin Monroe. Jako jej ulubiony fotograf, przyjaciel i doradca był współtwórcą wizerunku aktorki i akuszerem jej legendy. Zrobił Marylin tysiące zdjęć, ale tym, co zawsze wyróżniało je spośród dzieł innych fotografów gwiazdy, nie była ilość.Materiały organizatora.
Zobacz: strona www organizatora

Komentarze

  1. Jeśli ktoś poleciłby ciekawe miejsca do zobaczenia we Wrocławiu to prośba o podzielenie się z czytelnikami poniżej w komentarzach

    OdpowiedzUsuń
  2. zoo i hydropolis , sprawdzone w weekend , doskonałe miejsca we Wrocławiu

    OdpowiedzUsuń
  3. Aula Leopoldinum- UW, widoki z 50. piętra Sky Tower, Park Szczytnicki, Ostrów Tumski i całe Stare Miasto.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.