Lalki artystyczne w Cottonarze - powitanie nowej artystki.

Lalki kolekcjonerskie to niszowa sztuka i często zaskakujące dla widza oblicze współczesnej lalki.
Powstają one często na styku wielkokulturowej tradycji. Są efektem synergii dwóch idei: estetycznego kultu lalki jako dzieła sztuki i indywidualnej interpretacją (która jest ideą nadrzędną ). Może kiedyś wrócimy do tego tematu opisując szerzej ten nurt w sztuce, ale tymczasem w galerii Cottonara pojawiły się pierwsze prace opolskiej artystki.

Anna Król, bo o niej mowa,  ukończyła liceum plastyczne w Opolu w specjalności techniki scenograficzne ze specjalizacją modelarstwo i dekoratorstwo.  Działała w pracowni technik scenograficznych, pod okiem Pana Leszka Ołdaka.
W galerii Cottonara wystawia na sprzedaż swoje wspaniałe ręcznie wykonywane lalki artystyczne, które mogą służyć jako eksponat kolekcjonerski lub dekoracja domu.
Jest nam niezwykle miło, że możemy w galerii zaoferować prace Pani Anny, tym którzy na co dzień szukają tak niecodziennego rękodzieła.
Nie są to typowe lalki dla dzieci, na co mogłaby wskazywać nazwa kojarzona z zabawką. 
Bajkowa konwencja współgrająca z charyzmą postaci sprawiają, że nie można przejść obok tych prac obojętnie.
Każda z lalek wykonywana jest przez Panią Annę w jednym egzemplarzu. Budzą one emocje i  pobudzają wyobraźnię. Sprawiają, że człowiek do nich wraca, odkrywając za każdym razem nowe elementy.  Wczytując się ich baśniowy indywidualny świat po części otrzymujemy wejściówkę w prywatną sferę autorki.  Te niezwykłe lalki otrzymały na starcie pokaźny ładunek emocjonalny oraz charakter, czego brak produktom masowym. Każda z nich jest osobną historią rozpoczętą  za pomocą rąk i fantazji w baśniowym świecie artystki.

Jak potoczą się dalej losy Rosalii, Nadii czy Czerwonego Kapturka? Komu będą towarzyszyły w dalszej drodze? Czas pokaże...


lalka artystyczna Rosalia, autor: Anna Król, galeria: Cottonara

 

 Rosalia
W całości ręcznie wykonana lalka artystyczna. Klimatyczna, i charyzmatyczna. Wykonana z masy samoutwardzalnej, wsparta na metalowym stelażu. W pełni mobilna. Ruchoma główka, rączki, i nóżki. Malowana farbami akrylowymi, które są utrwalone matowym werniksem. Włosy- czesanka. Sukienka, i korona, również ręcznie wykonane. Do lalki dołączony jest certyfikat.


lalka artystyczna Elf Nadia, autor: Anna Król, galeria: Cottonara


Elf Nadia
Ręcznie wykonana lalka artystyczna. Wyjęta prosto z wróżkowego świata fantazji. Świetny partner do zabaw, dla trochę starszych dzieci, lub jako ozdoba, dla miłośników rękodzieła.


lalka artystyczna Czerwony Kapturek, autor: Anna Król, galeria: Cottonara
Czerwony Kapturek
Lalka w całości wykonana ręcznie. Szkielet druciany, poszczególne części z masy samoutwardzalnej. Lalka w pełni mobilna. Pomalowana farbami akrylowymi, utrwalone werniksem matowym. Włosy syntetyczne. Suknia ręcznie szyta, ozdobiona ''kryształkami swarovski'ego'''. Do lalki dołączone jest nakrycie z głowy wilka, ozdobne pudełko, oraz certyfikat autentyczności. Prezentuje się wspaniale, będzie idealnym prezentem dla osoby w każdym wieku.


Artystka wykonuje także lalki na specjalne zamówienie, tak więc jeśli spodobały wam się jej prace zapraszamy do składania zamówień:
http://pl.cottonara.com/artist/anna-krol-lalki-artystyczne

Komentarze

 1. Intrygujące rzeźby ... nazwa lalki faktycznie raczej do nich nie pasuje. Zabierają mnie w świat mrocznych baśni braci Grimm.

  OdpowiedzUsuń
 2. Są niezwykłe!

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne są...ineteresujące....intrygujące...jednym słowem bardzo ciekawe!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam, pewnie wymagają dużego nakładu pracy, czasu i energii, tyle detali. Przy okazji przeszły mnie ciarki... generalnie lalki mnie przerażają!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno sa bardzo pracochłonne niezwykłe i artystyczne choć osobiście nie chciałabym mieć takiej lalki w domu bo jednak jak dla mnie ciut przerażające

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.