Skanografia cz.2 - przyklady prac na bazie grupy Skaner

W poprzednim poście o skanografii ("Skanografia – cz.1 Historia - czyli jak to się zaczęło ?") zapoczątkowaliśmy temat skanografii przypominając początki nurtu oraz  rolę kobiet w tworzeniu tej historii.
Opowiedzieliśmy trochę o samej idei oraz o terminach takich jak  copy art, skanografia, elektrografia.
Rozpoczęliśmy rozważanie czy skaner i  kserokopiarka mogą być narzędziem artysty i czy w ogóle jest to sztuka. Poprzez przytoczone przykłady chyba udało się rozwiać niektóre wątpliwości.
Z uwagi na fakt, iż wraz z upływem czasu urządzenia, od których się to zaczęło spowszedniały i stały się dostępne dla wszystkich również u nas sporo jest entuzjastów  eksperymentujących z maszynami biurowymi.

Dzisiejszy wpis to w pełni subiektywny wybór prac osób związanych z grupą SKANER w serwisie digart.pl. Zapewne  jest wiele osób, których prace skanograficzne są bardziej cenione, wiele jest osób mających może większe doświadczenie lub  posiadające wyksztalcenie związane z fotografią czy grafiką ...
Niemniej jednak warto poświęcić kilka chwil dla osób, dla których  spontaniczność, radość procesu tworzenia, poszukiwania nowych form, ekspresja i możliwość przekazywania własnych opowieści przy wykorzystaniu urządzeń biurowych jest niezaprzeczalną  wartością.  Ich prace pomimo wspólnego medium są znacząco różnorodne a przy tym bogate w emocje, formy i treści. Można zobaczyć jak pojemna jest to dziedzina i jak różne mogą być podejścia to tematu.

Grupa Skaner, jest grupą otwartą, powstała w 2007 r. w serwisie Digart, jej założycielem jest Jesyk. Na dzisiaj w grupie znajduje się 131 osób, którzy opublikowali łącznie 397 prac. Opis grupy: "dla wszystkich mających skrzywienie prowadzące do robienia zdjęć skanerem ".

Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór prac członków grupy.


 
autor : Jesyk " Skaner żywych trupów " pierwsza praca opublikowana na grupie Skaner przez jej założyciela.
 
 
 
autor: PokahontaZz  "Żądza" najwyżej oceniana dotychczas praca na grupie Skanerautor: Reneg8bober "sciencie krula" - praca, która wygrała  pierwszą edycję grupowego konkursu tzw. Scanbattle#1 
autor: Ciernczka Ikona z dzieciństwa"autor: Marcous " Miś"- II miejsce w ScanContest#8- Artysta to prostytutka
  
 

autor: Ciernczka, "Kobieta" I miejsce w ScanContest#14- Erotykaautor: SyLwica , "Funny Hill"
 


autor: Drahma , "Dar życia--animacja" , II miejsce ScanContest#15 - Bóg
 
 
 
autor: Jesyk , "ŁeIII"
 
 
 
 
 autor: Rysaa , "Help"


autor: Ciernczka " Samotność na drzewie" autor : reneg8bober "Alter emo"


autor: Drahma "Pożegnanie jesieni"


autor: inanotherlife  "Kuku"


autor: Marcous , "W_JeŻe_W_Miłość"


 
autor: Ezoterka , "+_ doubled up inside"


 
autor: reneg8bober , " Rodkapśen"


 
autor: BlackCat666, "Koci łapci" autor: 2marcus "wypłakane oczy 2"


autor : Unka , "Syrenka"
 
autor:Ciernczka "Iti:P"autor: Cleanthe "Kaseta."


 autor: OjczeNasz  "Ki ma"autor:Marcous "Porwany za młodu"autor" Patysia "Wielkanoc"autor :Ciernczka "Kobieta dojrzała"autor: Raisonxddetre "...."autor: Marcous "Chocolaterie"autor: Kryzyss "..."autor: PokahontaZz "Uniesienie"autor:Rysaa "Iced"

Zapraszamy do komentowania...

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.