Fotograficzna piątka w piątek

Już prawie weekend. Ale zanim  zaczniecie wyjazdy, grille, spotkania z przyjaciółmi, koncerty, wystawy, tańce, spacery czy też nadrabianie zaległości w domu i ogrodzie pozwólcie przedstawić kilka fotografii, na których można oprzeć oko. Ot subiektywny wybór 5 zdjęć, różnych autorów, rożnej tematyki, konwencji i stylu. W planach jest cykliczne dzielenie się takimi obrazami. Zobaczymy czy się to uda. Co je łączy?  Czasem doskonała technika, czasem pokazane piękno lub brzydota, czasem emocje "wyskakujące" poza ramki kadru, czasem własnie kadr i kompozycja, które sprawiają że "dobrze się  patrzy" na taki obraz, czasem coś subtelnego,niepokojącego, indywidualnego lub intrygującego i  uderzająco bliskiego lub coś czego nie można nazwać a co sprawia, że człowiek wraca i wprost nie może się napatrzyć.
Dla kogoś może to być po prostu piękny obrazek, inny znajdzie w nim inspirację, inny naukę, inny przejdzie obojętnie. Komuś może skojarzyć się z otrzymaną kiedyś wiadomością,  muzyką lub filmem utkwionym w głowie, a ktoś inny może znaleźć kawałek siebie lub własnego życia. Komentujcie czy wam się  podoba ta, zaszczepiona w głowie idea, może podobają wam się  konkretne zdjęcia lub tematyka  i macie swoje przemyślenia na ten temat. Piszcie. Dobrej zabawy i miłego weekendu.

Ineedchemicalx "The frozen red"  -  źródło


THIS WITNESS AGAINST YOU - I AND II by kevissimo
Kevissimo " THIS-WITNESS-AGAINST-YOU-I-AND-II" źródło 


Maryas " In swimming pool 3" źródło 

Eiffel Tower Pendant by magnesina
Magnesina "Eiffel Tower Pendant" źródło

Duongquocdinh "Dqd 2093"  źródło

Komentarze

 1. Wszystkie zdjęcia są przepiękne. Nie potrafię nawet użyć odpowiednich słów, by wyrazić odpowiednio ich piękno, choć druga fotografia ma w sobie jakiś niepokój, jest mroczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga właśnie jest najlepsza!

   Usuń
 2. 1 jest niesamowita. Melancholia jak u Triera ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze naprawdę robi wrażenie. Na basenie też świetne.


  Oczywiście, możesz u mnie zostać, będę zaszczycona!
  E

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.