Monika Dekowska - biżuteria, malarstwo, grafika, fotografia

Jak już wspominaliśmy, w ostatnim poście, dołączyło do nas kilku nowych artystów. Między innymi bydgoska artystka Monika Dekowska otworzyła  u nas swoje miejsce pod nazwą "Galeria autorska Moniki Dekowskiej".


Serdecznie witamy !
Monika jest niezwykłą osobą. Jej kilka niesamowicie oryginalnych prac przedstawialiśmy już przy okazji drugiej części wpisu o skanografii.
W jej  malarstwie, grafikach i  fotografii przewijają się wątki surrealistyczne i  egzystencjalne. Odkrywa przed nami zagadki świadomości, a głowa pełna pomysłów i wyobraźni wyrusza na coraz to ciekawsze obszary.Kobiecość, kruchość i delikatność istoty ludzkiej a jednocześnie jej fantastyczna i czasem niezrozumiała siłą, powroty do dzieciństwa, fascynacje turpizmem, metafizyka - czasem odnosimy wrażenie, że oglądając jej prace doświadczamy na własnej skórze swego rodzaju terapii. Osobiście polecam oglądać się je słuchając w tle Joy Division, King Crimson lub dźwięków z surowej dalekiej północy w wykonaniu Jana Garbarka lub Björk.


Monika Dekowska żyje sztuką na wielu płaszczyznach i oprócz prac graficznych w znakomity sposób realizuje się tworząc niepowtarzalną  biżuterię często wykorzystując motywy ze swoich obrazów, grafik i zdjęć.Świat zatopiony pod warstwą żywicy jak naturalny jantar skrywa tajemnice minionego czasu  a także pokazuje emocje, fascynacje, relacje międzyludzkie, fantazje,  piękno a czasem ból i smutek. Po prostu życie.
Oryginalność w połączeniu z wielką wrażliwością i poczuciem dystansu do siebie tej  utalentowanej artystki przenoszona jest w procesie twórczym na przedmioty o niezwykłej sile przekazu, którą można określić jednym słowem jakim jest autentyczność

Prace artystki wielokrotnie doceniane były na wystawach  miedzy innymi w Bydgoszczy, Dreźnie i Stargardzie Szczecińskim oraz publikowane były na łamach rożnych wydawnictw. Monika Dekowska aktywnie uczestniczy również w rożnych akcjach społecznych.

W galerii Cottonara artystka oferuje aktualnie następujące prace:

Monika Dekowska  - makowa broszka 

Monika Dekowska - "Wnętrze kobiece" - wisior

Monika Dekowska - "Wisior atomowy"


Monika Dekowska - "Drzewo"


Monika Dekowska - "Broszka tulipkowa"

Monika Dekowska - "Broszka komunikacyjna"


Monika Dekowska - "Komplet z ikoną"


Monika Dekowska - "Ćma za dnia"

Oprócz gotowych prac można zamówić biżuterię na indywidualne zamówienie (np. ze zdjęciem dziecka, zwierzęcia, ulubionym obrazem etc.) jak również wydruki cyfrowe obrazów i grafik w formatach A4+ i A3+.

Zainteresowanych docenieniem pięknych prac artystki na drodze zakupu serdecznie zapraszamy do galerii.


Komentarze

  1. Bardzo inspirujące prace, i fajnie, że autorka potrafi twórczość plastyczną przenieść na inną płaszczyznę, bardziej użytkową.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę, że galeria się rozwija i pojawiają się coraz ciekawsze prace z różnych dziedzin sztuki. brawo

    OdpowiedzUsuń
  3. Podoba mi się drzewo, lubię akwarele. Będę śledzić dalsze losy galerii.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.