Mark Rothko Untitled (Red,Blue, Orange)

Z rynku sztuki na świecie :
Obraz " Untitled (Red,Blue, Orange) " z 1955 r. autorstwa Marka Rothko należaący do Paula Allena współzałożyciela Microsoftu został sprzedany na aukcji domu aukcyjnego Philips za kwotę 56,2 mln USD.

Żródło: Phillips via Bloomberg
Mark Rothko's painting “Untitled (Red, Blue, Orange)” fetched $56.2 million at Phillips in New York.

Komentarze

 1. Dziękuję za odwiedziny i powodzenia z blogiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poważnie? Za ten obraz nie dałabym nawet 5 centów, a sądziłam, ze trochę się względem sztuki malarskiej podszkoliłam, nawet w tzw. art.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszytko jest względne...W każdej dziedzinie sztuki jest podobnie, np. niektóre piosenki wypełniające radiowy eter za które nie dalibyśmy przysłowiowych 5 centów przynoszą swoim twórcom setki milionów dolarów. Ale to kwestia gustu, promocji, mody itd . Podobnie w malarstwie są kształtowane mody przez różne czynniki. Zawsze w historii byli malarze przymierający za życia głodem i ci wspierani przez bogatych mecenasów. Obecnie jest podobnie. Co do wartości tego dzieła tez można dyskutować, osobiście mi się ono podoba, choć rzeczywiście cena jest astronomiczna. Ale podsumowując, jeśli ktoś jest gotów zapłacić za daną rzecz określoną sumę pieniędzy to uważam że jest ono tyle warte. To właśnie nabywca określa prawdziwą wartość dzieła.

   Usuń
 3. Wpadłam tu z rewizytą , dziękuję za odwiedziny , pokazujesz ciekawe prace , będę zaglądać w miarę możliwości i czasu. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.