Rzeźby z recyklingu w Cottonarze !

Dziś parę słów o człowieku potrafiącemu oprzeć się konsumpcyjnemu pędowi, który przerabiając pozornie niepotrzebne zużyte przedmioty nadaje im nowy sens istnienia.


Taką osobą jest Michał Wawrzyniak. Idea recyklingu / upcykilngu nie jest mu obca. Realizuje się artystycznie w rożnych dziedzinach, w tym także tworząc w znakomity sposób nowoczesne rzeźby. Z odzyskanych części, resztek starych, niepotrzebnych i zużytych przedmiotów tworzy niepowtarzalne postacie nadając im oryginalne imiona i nowe życie!. Transformujące wsadowe elementy przy użyciu wyobraźni podnosi je do formy nowego produktu - artystycznej współczesnej rzeźby. Poprzez dotychczasową twórczość udało mu się już osiągnąć rozpoznawalny styl.

Pantaloniarz

Smolker

Are You Ready to Rock

Jako, że idea przywracania do życia jest nam bliska, tym samym szczególnie mocno ucieszyła nas decyzja o chęci dołączenia do grona artystów Cottonary.
Witamy wiec oficjalnie w galerii  Michała  i jego miejsce pod nazwą "Rzeźby z recyklingu" , w którym zamieszkuje kilka wykonanych przez niego ciekawych  postaci  oczekujących na  chętnych do ich przygarnięcia. 
Aktualnie w galerii Cottonara autor przedstawia swoje 4 prace.


Horsik 

Zgrabny, ciekawski zwierzak na swych zakręconych nogach z długą szyją, połączenie żyrafy, konia itp. Rzeźba wesoła, swobodna. Jego ubarwienie to naturalny efekt starzenia się i używania przedmiotów (rdza, farby, przetarcia) nic nie malowane specjalnie - 99,9 % recykling. Rzeźba stabilna wymiary 47/22/28 cm. Materiał: drewno, metal, futro. Metody tworzenia: metaloplastyka, skręcanie, zbijanie. Polecany jako efektowna i zaskakująca swoją innością.

Teatrusek, na zgrabnym statywie - kamiennym. Rzeźba radosna, wesołkowata, teatralnie przedstawia w podskoku postać uderzająca w bębenek? gwóźdź? talerz?. Wymiary to: 50/33/21 cm. Materiał: drewno, kamień, części metalowe, bakelit. Metoda wykonania: metoloplastyka, skręcanie, klejenie.

Tannuta

Tannuta - tancerka, baletnica, piękna, zgrabna, lekka, stabilna rzeźba. Przedstawia tańczącą: dziewczynkę, dziewczynę lub kobietę - baletnicę.
Ładne złoto - szaro - srebrne barwy. Materiał: głównie metal z odzysku, recyklingu. Wymiary: 35/30/20 cm. Metoda: metaloplastyka, ześrubowane. Jedyna w swoim rodzaju.
Nieduży Robolek z cygarem, papierosem, usmolony ze swoimi narzędziami. Materiał: metal, metoda wykonania: metaloplastyka, skręcone. Walory: lekka, nieduża (rozmiary: 19/10/10 cm), dobra na biurko, półkę, stabilny, 100% recykling.

 Serdecznie zapraszamy wiec do zakupu tych sympatycznych, oryginalnych  i niepowtarzalnych  postaci  stworzonych na nowo z części zdemontowanych urządzeń, maszyn i narzędzi  "po przejściach".
 Zespolone w nową niepowtarzalną całość oczekują na kogoś, kto da im  kolejną szansę zaistnienia.


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłą wizytę i pozostawiony komentarz.